Herstellingswerken spoorbrug Gompel: hinder voor fietsers en treinverkeer

3 uur geleden
Spoorwegbrug kanaal Gompel
© RTV

Vanaf eind april voert Infrabel herstellingswerken uit aan de spoorwegbrug over het kanaal Dessel-Kwaadmechelen in Gompel, naast het containerpark. De brug maakt deel uit van spoorlijn 19 tussen Mol en Hamont en krijgt een grondige onderhoudsbeurt, met onder meer nieuwe spoorstaven, een vernieuwde loopvloer en schilderwerken.

De spoorwegbrug krijgt een grondige onderhoudsbeurt om de veiligheid van het treinverkeer en de stabiliteit van de brug te garanderen. De werken omvatten onder meer vernieuwing van spoorstaven, dwarsliggers en bevestigingen, vernieuwing van de loopvloer voor voetgangers en schilderwerken aan de brugstructuur.

Daardoor is het treinverkeer onderbroken tijdens een aantal weekends met doorlopende werken (van vrijdagavond tot maandagochtend) is er geen treinverkeer mogelijk. De NMBS voorziet een aangepaste dienstregeling, te raadplegen via nmbs.be of de NMBS-app.

Ook het jaagpad onder de brug wordt tijdens deze periodes tijdelijk afgesloten. Fietsers en voetgangers volgen dan een omleiding via de Gompeldijk en Glaswolstraat.

Wanneer zijn er werken? 25–28 april 2–5 mei 30 mei – 2 juni 6–9 juni 14–15 juni, 21–22 juni, 28–29 juni (telkens zaterdag 14u tot zondag 18u) 5–6 juli, 12–13 juli, 19–20 juli (telkens zaterdag 14u tot zondag 18u) 14–17 november 21–24 november 28 november – 1 december 5–8 december

Weeknachten (telkens ’s avonds en ’s nachts): 2–6 juni 9–13 juni

Infrabel en de NMBS vragen omwonenden en reizigers om begrip voor de hinder en danken hen voor hun geduld.

Spoorwegbrug kanaal Gompel