Nog tot begin volgende week houdt de Cel Vermiste Personen samen met de federale politie een grote zoekactie in het Zeekanaal Brussel-Schelde. Tussen de zeesluis van Wintam (Bornem) en Vilvoorde, over een afstand van 28 kilometer, wordt gezocht naar autowrakken waar mogelijk nog een lichaam in zit.
Cel Vermiste personen houdt grote zoekactie in kanaal Brussel-Schelde

"De bedoeling van de zoekactie is in de eerste plaats om na te gaan of er in de voertuigen, die soms al jaren in het water liggen, een lichaam van een vermiste persoon kan gevonden worden. Op die manier kunnen nabestaanden eindelijk een antwoord krijgen," zegt Alain Remue van de Cel Vermiste Personen.
Ter voorbereiding van de zoeking controleerde de Scheepvaartpolitie van de Federale Politie met een sonarboot de 28 kilometer zeekanaal tussen het viaduct van Vilvoorde en de zeesluis van Wintam. Er werden 34 plekken gemarkeerd waar mogelijks een autowrak ligt. Op die plekken wordt of werd dan gezocht.
17 voertuigen
Sinds half maart werden al 24 van de 34 aangeduide plekken op het zeekanaal Brussel-Schelde gecontroleerd. 17 voertuigen konden hierbij uit het water worden gehaald. Voorlopig werden geen lichamen aangetroffen. 10 van de 17 voertuigen bleken als gestolen geseind te staan. Eén voertuig werd gerechtelijk getakeld in een lopend onderzoek.