Fractie van een seconde: indringende voorstelling zet leerlingen aan tot nadenken

woe 12 Feb
voorstelling verkeer  Mol gemeente Mol
© Gemeente Mol - voorstelling ‘Fractie van een seconde’

810 Molse leerlingen uit het vijfde middelbaar kregen dinsdag een confronterende blik op de gevolgen van hun keuzes in het verkeer. De voorstelling ‘Fractie van een seconde’, georganiseerd door het gemeentebestuur en politie Balen Dessel Mol, trok de aandacht met een krachtige mix van theater, muziek en video. De boodschap was duidelijk: ondoordachte keuzes in het verkeer kunnen levens veranderen.

In de voorstelling ‘Fractie van een seconde’ deelt Michael Ghysels, slachtoffer van een verkeersongeval, zijn persoonlijke verhaal. Hij toont wat je met veerkracht werkelijk kan bereiken. Hulpverlener Stef Vanlee heeft in het traumacentrum dagelijks te maken met de dramatische gevolgen van ongevallen.

Hij maakt duidelijk hoe ingrijpend een ongeluk is voor slachtoffers én hulpverleners. De aangrijpende videoclips met getuigenissen van nabestaanden en veroorzakers van ongevallen versterken de emotionele impact. Neem een kijkje op www.fractievaneenseconde.be

“Verkeren doe je niet alleen”

De voorstelling maakt jongeren bewust van de risico's en spoort hen aan om altijd bewuste keuzes te maken in het verkeer. Pas je rijgedag aan, rij niet onder invloed en gebruik al je zintuigen in het verkeer. “Het zal mij wel niet overkomen" is een gevaarlijke gedachte en de belangrijkste oorzaak van verkeersongevallen. Verkeersveiligheid begint bij jezelf!