Op woensdag 20 mei organiseert het lokaal bestuur van Berlaar in samenwerking met provincie Antwerpen en Infrabel een infomarkt rond twee belangrijke mobiliteitsprojecten: de aanleg van de fietsostrade tussen Lier en Aarschot en de bouw van een nieuwe brug over de spoorlijn ter vervanging van de overweg aan de Liersesteenweg.
Aanleg van fietsostrade tussen Lier en Aarschot en nieuwe brug over spoorlijn: Berlaar organiseert infomarkt
De infomarkt in Berlaar vindt plaats op woensdag 20 mei tussen 16 en 20 uur in zaal Berkhof. Iedereen kan vrij binnenlopen en vragen stellen. Tijdens de infomarkt wordt meer uitleg gegeven over de plannen, de timing en de impact van de werken op de omgeving. De werken gaan vermoedelijk starten tijdens de zomer van 2028 en zouden een jaar duren.
Concreet zal Infrabel er een nieuwe brug plaatsen over de spoorweg aan de Liersesteenweg. Die moet de verkeerssituatie een pak veiliger maken en zou zo'n drie miljoen euro kosten. Tegelijk wil de provincie een fietsostrade aanleggen tussen Lier en Aarschot om zo een vlotte fietsverbinding te creëren met oog voor zowel functionele verplaatsingen als recreatief gebruik.
Nieuwe brug
Volgens Infrabel gebeurden er de voorbije vijf jaar vijftien incidenten aan de overweg op de Liersesteenweg, vooral met afgereden slagbomen en ook een verkeersongeval met impact op het treinverkeer. Daarom wil Infrabel de nieuwe brug ten zuiden van de huidige overweg bouwen. Over de exacte inplanting lopen nog gesprekken, onder meer om het aantal onteigeningen zoveel mogelijk te beperken. Het gaat daarbij vooral om landbouwgrond.
De plannen voor de fietsostrade tussen Lier en Aarschot raken intussen ook verder concreet. In een eerste fase komt er een traject tussen de nieuwe brug en Berlaar-Heikant, grotendeels langs de spoorlijn. Aan de Doelstraat wordt voorlopig nog een omleiding voorzien tot er een fietstunnel komt. De provincie hoopt de werken in de loop van volgend jaar op te starten.