Het was aangekondigd en vanavond is het zover. 60 Amerikaanse militairen vestigen zich vandaag in het deel van de Berlaarse kazerne dat niet is ingenomen door het asielcentrum. Ze komen materieel lossen laden dat vanuit de haven van Antwerpen richting oosten gaat naar het front.
60 Amerikaanse militairen komen zaterdagavond aan in Berlaar

De soldaten maken deel uit van de operatie 'Atlantic Resolve'. Sinds de oorlogsdreiging in Oekraïne toont het Amerikaanse leger dat het paraat staat in Europa. De operatie werd door de VS opgestart na de annexatie van de Krim door Rusland in 2014. Ze heeft de bedoeling om de oostflank van de Navo te versterken en afschrikkend te werken. Het zorgt voor regelmatige ontplooiingen van Amerikaanse strijdkrachten en materiaal op Europese bodem.
Het gaat dus om een tijdelijke actie waarbij het voormalige distributiecentrum Wisselstukken in Berlaar als een soort van hub dient voor de haven van Antwerpen, waar al het Amerikaanse legermateriaal wordt ontscheept. Daarna zullen de militairen waarschijnlijk vanaf 25 maart verder oostwaarts trekken in Europa.