Alerte handelaar tipt politie Berlaar-Nijlen en voorkomt oplichting van 20.000 euro

8 uur geleden
overval winkel Berlaar
© RTV - Korpschef Dirk Van Peer en zaakvoerster Diane van Elektro Smets Nijlen

Een tip van de zaakvoerder Bart Smets van Elektro Smets heeft ervoor gezorgd dat de politie van Berlaar-Nijlen een fraudezaak kan oplossen. Enkele verdachte bestellingen van ongeveer € 20.000 wekten het wantrouwen van de handelaar. De dader werd uiteindelijk gevat in een elektrozaak in Mechelen.

Vrijdagmiddag kwam de zaakvoerder van Elektro Smets in Nijlen, Bart Smets, zijn bezorgdheid uiten over twee verdachte online-bestellingen ter waarde van ongeveer 10.000 euro per order. Hoewel de betalingen correct waren uitgevoerd, viel het op dat de klant ’s ochtends herhaaldelijk belde en sterk aandrong op een onmiddellijke afhaling van de goederen.

Nog meer frauduleuze aankopen elders

De lokale recherche ging meteen aan de slag met de verkregen info en kon al snel achterhalen dat het geld afkomstig was van rekeningen van twee oudere dames uit Aalst en Gent maar gebruikt werd voor de online aankopen vanuit Nederland.

Dankzij de samenwerking met Politie Deinze-Zulte-Lievegem en Politie Aalst werd duidelijk dat er nog meer soortgelijke aankopen waren in andere elektrowinkels in Vlaanderen. Zo konden de rekeningen van beide slachtoffers werden geblokkeerd om het geld later te kunnen recupereren.

Onderzoek

Uit verder onderzoek bleek dat er eerder die dag in Mechelen een arrestatie had plaatsgevonden in verband met deze feiten. De dader kon op heterdaad betrapt worden in een elektrozaak in Mechelen en werd opgepakt. Dankzij het snel handelen van alle diensten konden de financiële transacties worden tegengehouden.

Politie bedankt zaakvoerder en roept handelaars op alert te zijn

De politie wil de zaakvoerder nu uitdrukkelijk bedanken voor zijn alerte reactie. "Het geld stond immers op zijn rekening en in principe was er op dat moment niets vreemd aan de hand. Dankzij zijn opmerkzaamheid, hebben we deze fraudezaak snel kunnen blootleggen en stoppen” benadrukt korpschef Dirk Van Peer.