Zoektocht naar lichaam verdwenen Heidi De Schepper in Balen: 3 verdachten opgepakt

5 uur geleden
Zoektocht Heidi De Schepper Balen
© RTV

In Balen wordt momenteel gezocht naar het lichaam Heidi De Schepper. De vrouw is al 15 jaar vermist. Donderdag werden 3 verdachten opgepakt in de verdwijningszaak. Eén van hen is haar toenmalige partner.

Heidi De Schepper kwam oorspronkelijk uit Merksem en woonde sinds 2008 met haar partner en 3 kinderen in Balen. Ze had al sinds haar 18e geen contact meer met haar eigen familie. Volgens haar ex-partner verdween ze in 2010 van de ene dag op de andere spoorloos. Hij deed hiervan geen aangifte.

Ambsthalve geschrapt

In november 2010 werd de vrouw ambtshalve geschrapt, wat betekent dat ze administratief gezien niet meer bestond in ons land. Dat gebeurt als je langer dan 6 maanden niet verblijft op het adres waar je bent ingeschreven én als men niet weet waar je dan wel woont.

Na een melding van de school van één van de kinderen vorig jaar startte de politie met een uitgebreid onderzoek naar de verdwijning van Heidi De Schepper. Er werd rekening gehouden met verschillende pistes. Was ze ergens een nieuw leven gestart, was er sprake van een wanhoopsdaad of van criminele feiten?

Exacte rol van verdachten

Het onderzoek kende donderdag een doorbraak. Er werden drie mannen, waaronder haar ex-partner, van 33, 39 en 55 opgepakt. Verder onderzoek moet nu duidelijk maken wat de exacte rol van elke verdachte bij de feiten is, zegt het parket. De 33-jarige man werd voorgeleid voor de onderzoeksrechter en aangehouden op verdenking van moord. De andere verdachten worden vrijdag verhoord. Eén van hen werd eerder al veroordeeld voor moord op een vriend uit Balen.

Het lichaam van Heidi De Schepper is nog niet gevonden. Het opsporingsbericht over haar verdwijning bracht ruim 60 tips op.

Zoektocht

De Civiele Bescherming is vandaag ter plaatse in de Poeierstraat in Balen. Er wordt met een kraan gegraven. Vermoedelijk wordt er gezocht naar het lichaam van de verdwenen vrouw.

Kijk ook: