Drie vierde van de ontslagen werknemers van Casa opnieuw aan de slag

zon 5 Apr
casa archief
© RTV archief

Van de meer dan 500 werknemers die hun job verloren door het faillissement van de Kempense interieurketen Casa, heeft 75% opnieuw werk gevonden. Dat zegt Vlaams minister van Werk Zuhal Demir.

Iets meer dan een jaar geleden ging Casa failliet. De schuldenberg van het bedrijf was opgelopen tot honderden miljoenen. Vooral in het grote distributiecentrum in Olen vielen daardoor veel ontslagen.

In de weken en maanden na het faillissement organiseerde VDAB verschillende jobbeurzen. En die initiatieven blijken succes te hebben. Want 75% van de getroffen werknemers heeft enkele maanden na het ontslag al werk gevonden.

Casa is daarmee geen alleenstaand geval. Ook bij andere bedrijven waar er een collectief ontslag was, vond een groot deel van de betrokkenen binnen enkele maanden al opnieuw werk. Dat blijkt uit cijfers van de VDAB.