Nationale actiedag: hinder bij De Lijn, ook bij gemeentediensten en scholen

maa 11 mei
staking De Lijn stelplaats Heist-op-den-Berg
© Archief staking De Lijn stelplaats Heist-op-den-Berg

Vandaag kan er heel wat hinder zijn op het openbaar vervoer en bij de gemeentediensten of scholen. De vakbonden organiseren dan een nationale actiedag tegen de besparingsplannen van de regering. Zo zullen maar 6 op de 10 bussen rijden in de provincie Antwerpen.

Vandaag organiseert het gemeenschappelijk vakbondsfront een actiedag. De 3 vakbonden komen vandaag opnieuw op straat voor een nationale betoging tegen het regeringsbeleid.

Bij de gemeentediensten of scholen kan er gestaakt worden. Zo is bijvoorbeeld Kinderdagverblijf Bengelhuisje en de Bib in Willebroek volledig gesloten. Nog in Willebroek is de buitenschoolse kinderopvang ’t Appelboompje is ’s ochtends open, maar blijft gesloten in de namiddag. Ook bij andere diensten kan de dienstverlening verstoord zijn.

Opnieuw nemen ook de vakbonden bij De Lijn hieraan deel. Daardoor zullen er over heel Vlaanderen minder busritten gereden worden. De Lijn schrapt zowat een derde van haar nationaal aanbod. Er zal zo’n 62 procent van de ritten rijden over in de provincie Antwerpen. Zoals altijd is er een aangepaste dienstverlening uitgewerkt. De informatie over de aangepaste dienstregeling is beschikbaar.

Raadpleeg voor je vertrek altijd de routeplanner van De Lijn, op die manier kom je niet voor verrassingen te staan aan je bushalte.

Wie zich per trein wil verplaatsen, moet zich geen zorgen maken. De NMBS verwacht dinsdag geen hinder voor het treinverkeer. Alle afvalophalingen in de Kempen gaan vandaag door zoals gepland. De recyclageparken zijn open volgens de normale openingsuren laat IOK weten.