Chocopastaproducent Boerinneke uit Puurs-Sint-Amands bestaat 70 jaar. Voor die gelegenheid brengt het bedrijf twee nieuwe soorten smeerpasta uit: pistache en amandel. Er komt ook een gluten- en lactosevrije variant van de bekende choco. Dat meldt Made in Mechelen.
Chocopastaproducent Boerinneke viert 70ste verjaardag met twee nieuwe smaken

In 1955 trok melkboer Clement Veyt met paard en kar door de straten van Sint-Amands om eieren, melk en boter te verkopen. Later kwamen daar ook yoghurt, verse kaas en chocopasta bij. De eerste pot onder de merknaam ‘Boerinneke’ werd in 1965 verkocht.
Enkele jaren later Marino, een andere Belgische producent van chocopasta, overgenomen. En in 2002 stootte Boerinneke de zuivelproductie af. Sindsdien richt het zich volledig op chocopasta.
Sterke groei
In de loop der jaren kende het bedrijf een grote groei. Vooral sinds 2006, toen supermarktketen Colruyt Boerinneke begon te verdelen. Tot dan was de chocopasta alleen te koop bij kruidenierszaken. In 2021 werd Boerinneke overgenomen door het Italiaanse Nutkao.
Ter ere van de de 70ste verjaardag van het bedrijf komen er twee nieuwe smaken smeerpasta’s op de markt: pistache en amandel. Hiermee speelt het bedrijf in op de groeiende vraag naar bijzondere en authentieke smaakbelevingen. Daarnaast introduceert het Boerinneke ook een gluten- en lactosevrije chocopasta. Dit als antwoord op de toenemende vraag op bewuste voedingskeuzes.