Reconstructie dodelijke brandstichting

don 16 Nov 2023
Rond 18 uur donderdagavond is in de Jan Hallezlaan in Sint-Amands een reconstructie van de dodelijke brandstichting in de nacht van 18 juni. Daarbij kwamen zijn 8-jarige zoontje Kyano en zijn dochtertje Kyara van 4 jaar om het leven. Hun moeder raakte levensgevaarlijk gewond, maar overleefde de brand. Die werd aangestoken door de ex-man van de bewoonster en vader van de kinderen.

Geen pottekijkers

Voor de reconstructie was een groot deel van de wijk in Sint-Amands hermetisch afgesloten. De verdachte werd rond 18 uur binnengereden in het afgebakend gebied van de politie. Tijdens eerdere verhoren bekende hij al dat hij de brand had aangestoken. Maar hij bleef beweren dat hij niet wist dat zijn ex en de kinderen thuis waren. Tijdens een drie uur durende reconstructie kreeg hij de kans om ter plaatse te tonen wat er volgens hen in de nacht van 18 juni is gebeurd. Zijn verhaal werd er afgetoetst aan de bevindingen van het onderzoek.

De ex-vrouw van de man was niet aanwezig op de reconstructie. Voor haar was de reconstructie te zwaar. De overige nabestaanden konden de reconstructie volgen vanuit een captatiewagen.

Nu is het wachten op de laatste deskundige verslagen zodat het feitelijk onderzoek kan worden afgerond. Straks meer in RTV Vandaag.

Foto: RTV