Gelenaar Jules Vangeel wil marathon lopen voor goed doel ... op crocs (!)

woe 5 Mar
jules vangeel
© RTV

Volgend jaar een marathon lopen en een wereldrecord verbreken voor het goede doel. Dat is exact wat Jules Vangeel uit jawel Geel gaat doen. Alleen zal hij die 42 kilometer lopen op bijzonder schoeisel: crocs.

De student van KU Leuven kreeg de ingeving tijdens een kajakmarathon. In kajakmarathons moet je soms een stukje lopen. Als dat 100 meter is, dan doe je dat op je blote voeten, maar in Kasterlee bijvoorbeeld is er één waarbij je anderhalve kilometer moet lopen.

De Gelenaar dacht hoe doe je dat .... met crocs en zo is het wat begonnen. Inmiddels had hij ook gehoord dat er een wereldrecord gevestigd was met crocs.

Crocs zijn waarschijnlijk niet het aangewezen schoeisel, maar Vangeel wil wel het wereldrecord marathon op Crocs verbeteren. Daarvoor zal hij op het EK marathon in Leuven midden april onder de 2 uur en 51 minuten moeten duiken.