VIDEO: Kritiek op gedoogd waterlek zwembad Herentals

maa 24 Jul 2023
Er komt flink wat reactie op het lekkende zwembad in Herentals. Het buitenbad van het Netepark in Herentals lekt elke dag 18 000 liter water. Schepen Eva Brandwijk bevestigt dat de stad elke dag duizenden liters waters moet bij pompen omdat het peil ongewoon hard zakt. Maar het buitenbad gesloten houden tijdens de zomer was geen optie zegt ze nog.

Het waterlek kwam nog voor de start van de zomervakantie aan het licht bij onderhoudswerken. Er is dus al intussen de 700.000 en 1 miljoen liter water weggestroomd. Een waterrekening die inmiddels opgelopen is tot 6000 euro. Maar Herentals wil desondanks verkoeling blijven aanbieden. 

Het lek zit allicht in de badkuip zelf of in de buizen onder de kuip. Die plekken kunnen ze pas inspecteren als het zwembad leeg is en het lek wordt voorlopig niet groter. Het is dan ook de bedoeling om het bad open te houden tot eind augustus. In september wordt het dan zoals gebruikelijk leeggepompt. En dan kunnen technici op zoek naar het lek en het herstellen. Brandwijk stelt intussen dat anders ook “water” verdwijnt door verdamping. Daarnaast wordt ook water gebruikt voor de douches en voetbaden.