Appelteler Oud-Turnhout vreest nog meer regen: “Vorig jaar al 2000 bomen kapot”

5 uur geleden
appelteler oud-turnhout.
© RTV

Het natte weer van de afgelopen weken is geen goede zaak voor de fruittelers. Als wortels van bomen te lang in het water staan, kunnen ze verrotten en afsterven. En ook de bomen bij Corsosap in Oud-Turnhout hebben hieronder te lijden. Het familiebedrijf vreest voor hun bomen. Vorig jaar waren er al 2000 bomen kapot gegaan. De zware regenval van de afgelopen tijd zet de wortels van de appelbomen onder water. Daarnaast is het natte weer ideaal voor schimmels en dergelijke.

Bij Corsosap trekken ze daarom aan de alarmbel: door de vele regen van de afgelopen maanden dreigen ze tot 20.000 bomen kwijt te raken. Da's de helft van het totaal aantal bomen. Ook vorig jaar was er bij Corsosap al veel schade. 2.000 bomen waren helemaal kapot en bij 5.000 was er serieuze wortelschade. Als het zo blijft regenen, wordt de schade dus nog groter en is de toekomst van het bedrijf onzeker.

De ouders van Marnix, Niels en Liesl, broers en zus zetten wij het fruitbedrijf van hun ouders voort. Zij zitten hier al sinds de jaren ‘80 en hebben het nog nooit zo erg geweten.