De brandweer heeft woensdagmiddag in de jachthaven van Herentals een verlaten plezierjacht doorzocht om te achterhalen waar de vreemde, chemische geur vandaan kwam die rond de boot hing. De oorzaak blijft onduidelijk.
Brandweer rukt uit voor vreemde geur op verlaten jacht in Herentals
Even over 11 uur tradt het rookalarm van de boot Escape in werking. De havenmeester belde de brandweer omdat hij zonder bescherming niet naar binnen durfde gaan.
De brandweer ging met adembescherming op het schip. Het alarm van hun meters ging af en de waarden die gemeten werden, waren te hoog.
Flessen en busjes met een mogelijk chemische inhoud werden van boord gehaald, maar op het eerste zicht was daar niets mis mee. Na het verluchten van de boot waren de gemeten waarden een stuk lager. Een duidelijke oorzaak van de geuroverlast is niet gevonden.
De laatste eigenares van deze boot is in de herfst van vorig jaar overleden in het ziekenhuis. Bij gebrek aan rechtstreekse erfgenamen is de boot ondertussen ‘onbeheerde nalatenschap’ geworden. In de praktijk blijft de Escape in de jachthaven liggen en daar zijn uiteraard ook kosten aan verbonden maar wie die die moet betalen, is niet duidelijk.