Ontslagen werknemers van Van Hool krijgen Europese steun: “Aan een nieuwe job helpen”

woe 26 Mar
van hool algemeen
© RTV

8 miljoen euro, zo veel wil de Europese Commissie vrijmaken om de werknemers die ontslagen werden na het faillissement van busbouwer Van Hool aan een nieuwe job te helpen. Dat nieuws maakte ze woensdag bekend.

Vorig jaar april was het einde verhaal voor busbedrijf Van Hool. Een op drie ontslagen werknemers is 54 jaar of ouder en één op vier laaggeschoold, wat de zoektocht naar een nieuwe job niet gemakkelijker maakt. De Commissie meent dat dit ernstige gevolgen had voor de arbeidsmarkt in en rond Mechelen.

Nieuwe baan

Op vraag van België maakt de Commissie 8 miljoen euro vrij voor een pakket steunmaatregelen dat de vroegere werknemers van Van Hool moet helpen een nieuwe baan te vinden. Het gaat dan om advies, opleidingen en begeleiding bij de zoektocht naar werk.

De VDAB past de resterende 1,4 miljoen euro bij. Het Europese geld komt uit het zogenaamde globaliseringsfonds. Daarmee steunt de Europese Unie mensen die hun job verloren hebben vanwege grootschalige herstructureringen.