EK in Leuven is grote afspraak voor Jana Van Lent uit Bornem

maa 17 Mar
jana van lent
© RTV

Jana Van Lent is een van de grootste atletiektalenten in ons land. Vorige maand verbrak ze zelfs het 25 jaar oude Belgisch record op de 10 kilometer. Dat stond al die tijd op naam van Marleen Renders.

Jana Van Lent is amper 23, en ze zit in volle voorbereiding op het Europees Kampioenschap volgende maand. Daar zou ze wel eens een mooie prestatie kunnen neerzetten, want ze heeft op dit moment de 5de beste jaartijd in Europa. Van Lent traint vandaag op de Atletiekpiste van Breeven. Aanstaande zondag staat ze aan de start in Lille, haar laatste wedstrijd voor het EK in Leuven.

Oud record van Marleen Renders

Het jonge looptalent Jana Van Lent uit Mariekerke verbeterde recent een Belgisch record. De atlete won in Cannes (Frankrijk) een 10 kilometer op de weg en brak daarmee het Belgische record dat sinds 1999 op naam van Marleen Renders stond.

Van Lent trekt na haar prestatie in Cannes vol vertrouwen naar het EK Running in Leuven op 12 en 13 april. Van Lent beschikt over de vijfde Europese jaartijd op de 10 kilometer. Ze loopt aanstaande zondag in Lille haar laatste wedstrijd voor het EK in Leuven.

Toekomst

Jana Van Lent wil zich ook plaatsen voor het WK atletiek, dit najaar in Tokio. Een zware opgave, want de benodigde kwalificatietijd is erg scherp. Gelukkig kan het via de punten in het klassement. Veel verder wil ze voorlopig nog niet kijken. Al is er een wel een stemmetje dat af en toe iets fluistert over de Spelen van 2028 in Los Angeles.